close
Menu

Rusza współpraca PHU Zawadzka i ZSCKR w Henrykowie

 

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Mirosława Zawadzka, dealer maszyn rolniczych John Deere, rozpoczęło realizację programu „AgroGeneracja”. Firma oferująca już od 25 lat najnowocześniejsze rozwiązania dla rolnictwa nawiązuje współpracę z jednostkami oświaty kształcącymi w dziedzinach rolniczych kolejne pokolenia uczniów.

 

Współpraca z młodymi ludźmi już na etapie ich kształcenia w zawodach rolniczych jest niezwykle istotna, dlatego PHU Zawadzka chce wspólnie ze szkołami i uczelniami budować Generację AGRO. - Współdziałanie renomowanej firmy z branży rolnej i szkoły z długimi tradycjami rolniczymi wpłynie pozytywnie na lokalny rynek pracy, stwarzając szansę na jej podjęcie w oddziałach naszego przedsiębiorstwa przez coraz lepiej przygotowanych specjalistów – mówi Dyrektor Sprzedaży Maszyn PHU Zawadzka Mariusz Cieślikowski.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Henrykowie to szkoła o 70-letniej tradycji. 12 października 2019 r. podczas uroczystego jubileuszu 70-lecia Dyrektor ZSCKR Zbigniew Hałabura oraz Dyrektor Sprzedaży Maszyn PHU Zawadzka Mariusz Cieślikowski podpisali porozumienie o współpracy. Celem porozumienia jest m.in. wymiana doświadczeń, rozwój w dziedzinie rolnictwa i wykorzystywanie w procesie kształcenia nowoczesnej wiedzy i umiejętności.

henryków na fb (6)_

- Podpisanie porozumienia z PHU Zawadzka pozwoli szkole lepiej przygotować młodzież w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych do wymagań współczesnego pracodawcy. Zmieniający się rynek pracy oraz dynamiczny postęp technologiczny w rolnictwie wymusza konieczność współpracy z wiodącymi w tej branży przedsiębiorstwami. – mówi Dyrektor Zespołu Szkół Zbigniew Hałabura.

Zadaniem szkół technicznych jest jak najlepsze przygotowanie uczniów do przyszłego zawodu, dlatego wyzwaniem dyrektorów „rolniczaków” jest wskazanie podopiecznym maksymalnie wielu możliwości nie tylko nabycia wiedzy, ale również wykorzystania teorii w praktyce. Obecnie sporym wyzwaniem jest nadążanie za postępującą automatyzacją i ciągłym unowocześnianiem maszyn rolniczych. PHU Zawadzka jako dealer wiodącej w świecie marki John Deere ucieleśnia ideę łączenia wielu lat doświadczenia z najnowszymi na rynku technologiami wykorzystywanymi w nowoczesnym rolnictwie.

- Nasza współpraca umożliwi grupie uczniów jednoczesne kształcenie w szkole i firmie. Wszechstronne korzyści będą czerpać zarówno uczeń, firma oraz rozwijająca się szkoła. Uczniowie szkoły branżowej i technikum dzięki podpisanemu porozumieniu będą mieli możliwość współpracy ze specjalistami, obsługi nowoczesnego sprzętu i nabycia zawodowego doświadczenia. To bezcenny kapitał, który pozwoli im na bezpośrednie przejście z etapu edukacji do pierwszej pracy – dodaje dyrektor Hałabura.