close
Menu

Złoty medal dla skrzyni biegów eAutoPowr

Skrzynia biegów John Deere eAutoPowr i inteligentny system e8WD okazały się bezkonkurencyjne! John Deere został doceniony za zaawansowane rozwiązania technologiczne. Efektem są złoty medal i trzy srebrne przyznane przed targami Agritechnica 2019 w Hanowerze.

 

Firma John Deere opracowuje innowacyjne rozwiązania, które pozwalają rolnikom i kontrahentom na większe zyski z ich działalności. - John Deere inwestuje ponad pięć procent zysków ze sprzedaży w badania i rozwój, a otrzymane nagrody potwierdzają naszą siłę innowacyjną – mówi Dennis J. Docherty, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu John Deere w Europie. - Jesteśmy szczególnie dumni z naszej stałej współpracy z partnerami branżowymi i usługodawcami. Partnerstwo i otwartość są głównymi czynnikami wpływającymi na sukces dalszej cyfryzacji przemysłu rolnego – dodaje.

- Wzmocniliśmy naszą światową sieć placówek badawczych, a jednocześnie zaangażowaliśmy wszystkie platformy produktowe i Europejskie Centrum Innowacji Technologicznych (ETIC) w Kaiserslautern. Czerpiemy również ze współpracy z uniwersytetami i instytutami badawczymi w zakresie zaawansowanych technologii, takich jak: sztuczna inteligencja, systemy automatyki i elektryfikacja – powiedział Martin Kremmer, dyrektor ETIC Kaiserslautern.

 

Złoty Medal otrzymała skrzynia biegów John Deere eAutoPowr i inteligentny system e8WD. Był to jedyny przyznany złoty medal.

Całkowicie nowa skrzynia biegów eAutoPowr w ciągnikach John Deere to pierwszy elektromechaniczny rozdzielacz IVT. Przekładnia bezstopniowa zapewnia maksymalną niezawodność i trwałość w porównaniu do innych skrzyń biegów. Zintegrowany generator dostarcza do 100 kW mocy do zastosowań zewnętrznych i elektrycznych.

John Deere i Joskin wspólnie opracowali także wysoce wydajne rozwiązanie systemu wspomagania trakcji do aplikacji gnojowicy. Zmodyfikowany wóz asenizacyjny Joskin z dwiema osiami napędowymi charakteryzuje się znacznym wzrostem przyczepności i mniejszym poślizgiem kół.

JD-eAutoPowr-und-Joskin-e8WD-HighRes43

 

Srebro za Predictive Feedrate Control

Predictive Feedrate Control to pierwszy system zarządzania prędkością pracy kombajnu, który łączy dwa aktywne źródła informacji z satelitów GPS i czujników zamontowanych na kabinie maszyny. System pozwala kombajnowi reagować na zmieniające się warunki zbioru takie jak stan uprawy czy wielkość plonu. System oferuje niespotykany poziom wydajności kontroli prędkości w połączeniu ze znacznie poprawionym komfortem operatora we wszystkich warunkach zbioru.

Srebro za inteligentną kontrolę jazdy z dużą prasą kostkującą

W dużych prasach kostkujących okresowe wahania mocy i momentu obrotowego mogą powodować znaczne wibracje ciągnika, co z kolei obciąża operatora. Korzystając z inteligentnego sterowania przekładnią i automatycznego algorytmu sterowania, ten aktywny system tłumienia niemal całkowicie eliminuje drgania. Ponadto pomaga chronić zdrowie operatora i niwelując zmęczenie, zwiększa jego wydajność.

 

Bild_PFC_en

Srebro za Large Combine Efficiency Package

John Deere zoptymalizował wszystkie krytyczne obszary funkcjonalne kombajnu, aby znacznie poprawić ogólną wydajność. Umożliwia to koncepcja lean drive z innowacyjnymi paskami napędowymi, jednocześnie zmniejszająca zapotrzebowanie na moc. Dalsze zwiększenie wydajności osiągnięto w silniku, przekładni, układach separacji i czyszczenia oraz rozdrabniaczu słomy. Wszystkie te ulepszenia doprowadziły do znacznego wzrostu wydajności zbioru przy użyciu tej samej mocy silnika i przy stratach mniejszych niż jeden procent. Wysoka wydajność jest również zapewniona w większości warunków zbioru bez konieczności ciągłego optymalizowania ustawień kombajnu.